غذا بزرگترین مشغله دنیا

غذا بزرگترین مشغله دنیا است زیرا بخش بزرگی از کار در دنیا فقط تولید ، فراوری و تهیه مواد غذایی است ، انسان ها در صد مهمی از درآمد خود را صرف خرید غذا می نمایند و بیشتر اوقات روز را صرف تهیه آن می کنند  . حتی در برخی از کشورها ، کار بیش از سه  چهارم جمعیت مستقیما با تولید مواد غذایی در ارتباط است ، اما به ندرت غذای کافی تولید می شود و میلیون ها نفر در دنیا دچار گرسنگی مزمن هستند . تا اوایل قرن نوزدهم غذا خوردن فقط پر کردن شکم بوده و احساس گرسنگی بشر را وادار  می کرد تا آنچه را در دسترس خود می دید بدون توجه به کمیت و کیفیت آن مصرف نماید . شهر نشینی و تشکیل اجتماعات باعث ایجاد تغییرات زیادی در طرز غذا خوردن وی شود .  اولبن اجتماعات و شهر ها در بین النهرین ، آسیای باختری ، مصر و یونان به وجود آمدند ، شهر نشینی های اولیه کشاورزی و دامپروری را به خوبی می دانستند ، و برای تغذیه خود از محصولات متنوعی استفاده می نمودند .. ایران نخستین کشور جهان است که در آن انسان اولیه به کشاورزی و پرورش دام پرداخته است . دو تن از متخصصین به نام های آرتور کیت و دکتر ارنست هرتسفیلد در کتابی به نام صنایع ایران ثابت کرده اند که کشاورزی و تمدن از فلات ایران آغاز شده است .

جالب است بدانید ، حفاری هایی که در برخی مناطق ایران نظیر شوشتر ، دامغان ، تخت جمشید و تپه سیلک کاشان به انجام رسیده است ، نشان می دهد که قدمت کشاورزی در ایران بیش از 6000 سال است . تاریخچه تغذیه در یونان نشان می دهد که مردم یونان باستان برای تغذیه اهمیت زیادی قایل بوده اند و این جمله به آنها منسوب است که شواهد نشان می دهد مردم در بونان باستان بیشتر از گیاهان ایتفاده می نمودند و مصرف گوشت گوسفند  ، پرندگان  ، شکر ، لبنیات و ماهی در برخی از طبقات اجتماعی معمول بوده است . به علاوه ، آنها روغن زیتون را از همان زمان های قدیم بسیار دوست داشته و استفاده می نموده اند .

در روم قدیم نیز مردم کشاورزی می کردند و از غلات ، بقولات ، میوه ها و برخی از سبزی ها تغذیه می کردند . غلات غذای اصلی آنها بود و مصرف گوشت فقط به طبقه اشراف اختصاص داشت ، در دوران های بعد یعنی پس از استقرار امپراتوری در رم ، وضعیت تغذیه مردم تغییر نمود و رومیان بعد از فتوحات مختلف از تغذیه مردم سرزمین های فتح شده ، تقلید کرده و در این زمینه جانب افراط را پیش گرفتند . در مورد رژیم های غذایی آغاز پیدایش آن به لوحه ای مربوط به سال 1900 قبل از میلاد باز می گردد که به ناحیه سومر منسوب شده و در آن برنامه غذایی یک کودک نوشته شده است و در حال حاضر در موزه باستان شناسی استامبول نگهداری می شود ، زی دوران های مختلف تاریخ و از دیدگاه مذاهب گوناگون رژیم های غذایی      دارای اهمیت بسیار ی بودند و در بسیاری از کتب مذهبی مطالبی در زمینه تغذیه در دوران بارداری و شیر دهی منعکس شده است ، بقراط غالبا نصایح و توصیه هایی در زمینه مصرف و یا عدم مصرف برخی از غذا ها به بیماران خود کرده است و بسیاری از پزشکان یونان باستان رژیم در مانی را بخش مهمی از درمان بیماری ها به حساب می آوردند . اما با وجود تمامی اهمیتی که از قدیم به غذا داده می شد اما علم تغذیه چندان  پیشرفتی نکرد تا آنکه در سال های 1917 تا سال 1925 تا حدودی مراکز و سازمان هایی  مرتبط با تغذیه شکل گرفتند و رشته دانشگاهی علم تغذیه که رابطه تنگاتنگی با غذا دارد تشکیل شد و روز به روز بر اهمیت آن افزوده شد تا جایی که ، این روزها کمتر اتفاق می افتد خبر هر چند کوچکی در این رابطه در اخبار های تلویزیونی وجود نداشته باشد .